Jak postupovat při koupi starých alu kol?

Tiskové zprávy a novinky značky Toyota
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Jak postupovat při koupi starých alu kol?

Příspěvek od admin »

Proč hledat nejnovější modely alu kol, když se můžete poohlédnout po nějakých starších,
zachovalých kouscích? A ještě přitom ušetříme. Dobrý nápad, jenže ouha! Kdo kupuje
postarší lité disky, nemůže si současně představovat kola svěží jak první výhonky
skleníkových rajčat. Přestože mluvíme o produktech, které mají již nějaký ten pátek za
sebou, musíme férově přiznat, že mají všechny předpoklady pro to stát se plnohodnotnou
součástí Vašeho auta – tedy pokud si dáte pozor na pár úskalí, které na Vás v hliníkovém
moři číhají.


Každý spotřebitel instinktivně tuší, že nejen u horolezeckých lan, polských salámů, ale
zkrátka při koupi čehokoliv platí, že důvěryhodnost prodejce má prioritu nejvyšší.
Málokterý e-shop by Vás sice ošidil, ale také v málokterém stará alu kola nabízejí. Proto
nejspíš budete ve většině případů odkázáni na konkrétní osoby na internetových
bazarech. A to si už musíte dávat pozor. Nechceme ve Vás vzbuzovat nákupní paranoiu,
ale ujistěte se (a u starých kol raději dvakrát), že netrpí vážnou vadou. Důkladná prohlídka
ještě před koupí se vyplatí, ne všechny kazy totiž musí být na fotografiích vidět. Objevíte-li
rez, o nákupu ani ve snu neuvažujte, ledaže byste chtěli spáchat sebevraždu nanejvýš
originálním způsobem. Poškození struktury kola by mohlo mít vážné následky a udělat z
ranní cesty do práce ruskou ruletu. Stejně tak je na místě obezřetnost při odhalení
jakékoliv deformace.

Rovněž si pohlídejte homologaci litých kol. Se staršími typy to nemusí být tak jednoznačné
jako s novotou vonícími, originálními kolesy. Požadujte typový list – ten je zárukou, že
nekupujete zajíce v pytli a hned víte, s jakým kolem máte tu čest.
Přílohy
toy.jpg
toy.jpg (81.77 KiB) Zobrazeno 16122 x

VilemSinek
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30. čer 2021 11:40:18

Re: Jak postupovat při koupi starých alu kol?

Příspěvek od VilemSinek »

Při nákupu starších alu kol jsem se nedávno spálil.. Nezkontroloval jsem si pořádně vše co jsem měl a nepoznal některé vady.. Viz třeba tento článek: https://www.united-6.cz/jak-poznat-vady ... -to-resit/ kde se dočtete, jak vady můžete poznat.

Odpovědět