Jízdní vlastnosti?

1994 - ....
Odpovědět
Petr001
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05. čer 2017 10:15:02

Jízdní vlastnosti?

Příspěvek od Petr001 »

Vybírám nové auto a chtěl bych nějaké spolehlivé SUV. V článku na http://kralmotoru.cz/media/jake-je-nejspolehlivejsi-suv zmínili právě RAV 4, že patří mezi 5 nejspolehlivějších SUV. Psali o ní, že zvládá i mírní terén mimo asfalt, což potřebuji, jelikož bydlíme na kopci, kam vede jen polní cesta, která není v zimě příliš udržovaná. Hodně tam doporučovali benzínovým motor 2.0 o výkonu 110 kW(150 koní), jehož spotřeba se pohybuje prý okolo slušných 8,5 až 10 litru na 100 km. Dost o ní proto přemýšlím. Rád bych se ale ještě zeptal na vaše vlastní zkušenosti. Jak jste spokojení s jízdními vlastnostmi?

Vlkomír
Příspěvky: 1
Registrován: pon 15. úno 2021 8:01:37

Re: Jízdní vlastnosti?

Příspěvek od Vlkomír »

Mám teďka asi měsíc nově Toyotu RAV4, 2.0 vvti 110kw s automatem. Je to teda již starší vůz, 2. generace, ale jsem s jizdními vlastnostmi docela spokojen:
  • auto není s touto motorizací líné
  • nějaké takové drobné nerovnosti nejsou skoro cítit
  • pokud se silnice vlní, tak se auto docela houpe
  • v zatáčkách drží dobře
  • je z něj výborný výhled a dobře se do něj nastupuje
  • v terénu se s tím jet dá, ale s pneu, které mám, v mazlavém blátě trochu plave. Asi by to chtělo terénní pneu, pak by problém nebyl.
  • nejnižší místo auta je výfuk, takže to není na veliké díry nebo hluboké koleje, ale na solidní polní cestu bez problémů
  • na sněhu bez problémů
  • pokud jsou vyjeté koleje, musí se jet opatrně a zkusit se držet mimo ně

Odpovědět